Do Škachova dne zbývá
292 dnů
Do termínu přihlášení zbývá
278 dnů
Vzdělávací akce pro dentální hygienistky a stomatology se koná v Divadle U Hasičů, Římská 45, Praha 2

12. 2. 2020

Do Škachova dne zbývá
292 dnů
Do termínu přihlášení zbývá
278 dnů

Historie Škachova dne

Škachův den jako odborná vzdělávací akce se zrodil v hlavách MUDr. Ladislava Korábka a MUDr. Ladislava Kindla jako pocta prof. MUDr. Miroslavu Škachovi, který je nepochybně v historickém kontextu jedním ze zakladatelů parodontologie v tehdejším Československu.

V roce 2009 se v postgraduálním vzdělávání dentálních hygienistek nedostávalo cíleně zaměřených akcí, během nichž by si absolventky oboru DH připomněly zásadní medicínské informace, které se přímo dotýkají jejich oboru. 

Zároveň chybělo pravidelné fórum, na němž by bylo možno odborné auditorium seznámit s aktuálními novinkami ze stomatologie.

V roce 2010 tak proběhl 1.Škachův den. Akce zaměřená nejen na vzdělávání, ale v té době i na kulturu. Milým hostem byla manželka prof.Škacha - as.RNDr. Jaroslava Škachová, kterou doprovodily do divadla U Hasičů další dvě dámy. Jednou z nich byla blízká spolupracovnice prof.Škacha paní doc.MUDr. Olga Komínková, CSc.. Druhou byla jeho spolupracovnice nejbližší - sestřička Marie Jedličková.

27.2.2018 proběhl již 9.Škachův den.

Zájem o účast na ŠD se mezi návštěvníky rok od roku zvyšuje. Ohlasy a zpětné reakce, které letos přicházejí k organizátorům ŠD hovoří pochvalně jak o tématech vybraných k prezentaci, tak i o vysoké úrovni přednášejících. Týmu organizátorů ŠD se podařilo zajistit účast předních odborníků z celé ČR. Celá akce tak má zásadní přínos v celoživotním vzdělávání nejen studentů dentální hygieny, ale předává důležité odborné informace nejen graduovaným dentálním hygienistkám, ale i stomatologům. 

Ti všichni se v hledišti Divadla U Hasičů letos sešli a vytvořili vnímavou kulisu zainteresovaných posluchačů. 

9.Škachův den se konal pod záštitou prezidenta ČSK doc.MUDr.Romana Šmuclera, který auditorium přišel pozdravit a letošní přednáškové fórum zahájil.

Úrovní i obsahem přednášek byl splněn hlavní cíl - uctít jméno zakladatele české parodontologie a potažmo tak i dentální hygieny - profesora Miroslava Škacha. 

Podklady do odkazu Z historie Škachova dne s laskavostí sobě vlastní poskytla redakce LKS, účastník všech ŠD a zároveň autor fotografií PhDr.Ladislav Šolc.

 

Z historie Škachova dne (2010 - 2017)
Škachův den 2018 v LKS

Partneři

SVOŠZ pro dentální hygienistky
SVOŠZ pro dentální hygienistky
JPS
JPS
GlaxoSmithKline
GlaxoSmithKline
Enzymel
Enzymel
Pečeť ADH ČR
Pečeť ADH ČR
LKS - mediální partner
LKS - mediální partner
Divadlo U Hasičů
Divadlo U Hasičů
SDUZ 2019
SDUZ 2019